Пам'ятка проведення судового засідання у режимі відеоконференції
МОЖЛИВІСТЬ ПРОВЕДЕННЯ СУДОВОГО ЗАСІДАННЯ
В РЕЖИМІ ВІДЕОКОНФЕРЕНЦІЇ
Шановні учасники судового процесу, нагадуємо, у зв’язку з введенням в провадження судового процесу у режимі відеоконференції може здійснюватися дистанційне судове провадження.
У випадку кримінального провадження у разі (ст. 232, 336, 354 Криимінального процесуального кодексу України):
а) неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров’я або з інших поважних причин;
б) необхідності забезпечення безпеки осіб;
в) проведення допиту малолітнього або неповнолітнього свідка, потерпілого;
г) необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження;
д) наявності інших підстав, визначених судом достатніми.
Головною умовою проведення дистанційного судового провадження є згода обвинуваченої особи. Рішення про здійснення дистанційного судового провадження ухвалює суд.
По цивільним справам судове засідання в режимі відеоконференції може здійснюватися відповідно до ст. 158-1 Цивільного процесуального кодексу України.
* Слід зауважити, що участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції може відбувались як за ініціативою суду, так і за клопотанням сторони, третьої особи, прокурора, іншого учасника судового процесу.
* Подати таке клопотання необхідно не пізніше ніж за 7 днів до дня проведення судового засідання, в якому відбуватиметься така участь. У клопотанні потрібно обов'язково зазначати суд, в якому необхідно забезпечити проведення відеоконференції.
Ознайомитися з переліком місцевих загальних та апеляційних судів, в яких впроваджено систему відеоконференцзв’язку, можна на офіційному веб-порталі судової влади України в розділі "Проведення судових засідань в режимі відеоконференції".
* Отримане клопотання буде розглянуто судом не пізніш як за п’ять днів до дня проведення вказаного судового засідання. Ухвала суду, прийнята за наслідками вирішення цього питання, оскарженню не підлягає.
* У разі задоволення клопотання, судом буде винесено ухвалу про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції, яка містиме:
1) найменування суду, якому доручається забезпечити проведення відеоконференції;
2) найменування (для юридичних осіб) або ім’я (прізвище, ім’я та по батькові (за його наявності) - для фізичних осіб) особи, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, та її процесуальний статус;
3) дату і час проведення судового засідання.
* Копія ухвали про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції негайно надсилається до суду, який зобов'язаний організувати її виконання, та особі, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
* Використовувані в судовому засіданні технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку. Учасникам судового процесу має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового засідання, ставити запитання і отримувати відповіді, реалізовувати інші надані їм процесуальні права та виконувати процесуальні обов'язки.
* Хід і результати процесуальних дій, проведених в режимі відеоконференції, фіксуються судом, який розглядає цивільну справу, за допомогою технічних засобів відеозапису. Здійснення фіксації забезпечується секретарем та починається з моменту оголошення головуючим (слідчим суддею) про початок її проведення. Носій відеозапису відеоконференції є додатком до журналу судового засідання і після закінчення судового засідання приєднується до матеріалів справи.
* У разі виникнення технічних проблем, що унеможливлюють участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції, за наявності ухвали суду про таку участь, суд відкладає розгляд справи, крім випадків, коли судове засідання може відбутися без участі такої особи.
* У разі якщо особа, яка подала клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, з'явилася до зали судового засідання, така особа бере участь у судовому засіданні в загальному порядку.
З метою належної організації судових засідань з іншими судами у режимі відео-конференції в приміщені Печенізького районного суду Харківської області, з метою забезпечення завчасного узгодження дати та часу такого засідання просимо Вас звертатися до відповідальної особи Печенізького районного суду Харківської області – головного спеціаліста Марченко Каріни Василівни (р.т. 05765-6-10-30, E-mail: inbox@pc.hr.court.gov.ua).
Проведення судових засідань у режимі відеоконференції здійснюється у залі судових засідань № 1 Печенізького районного суду Харківської області.